“Kuqezi je ti” – Shqiponjat e Vogla performojnë në një ndeshje NBA për festat kombëtare

105

Në “Air Canada Centre” u zhvilluar “Mbrëmja e Trashigimisë Shqiptare” për festat e 28-29 nëntorit.

Të ashtuquajturat “Shqiponjat e vogla” kërcyen në mesin e një ndeshje NBA nën ritmet e këngës “Kuqezi je ti”.

Ky është i treti vit radhazi që në mes të një ndeshje NBA kërcehet e këndohet shqip duke bërë krenarë të gjitha shqiptarët që gjenden në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shqiponjat e Vogla performuan gjatë ndeshjes mes Toronto Raptors dhe Philadelphia 63ers.

Comments