LAJMI I FUNDIT/Nuk arrihet marrëveshje për datën e zgjedhjeve

430

Me ftesë të Presidentit Stevo Pendarovski, u mbajt një takim sonte në “Villa Vodno” me drejtuesit e LSDM-së, Zoran Zaev dhe VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski.

Në takimi u diskutuan aspekte të ndryshme të procesit zgjedhor, me të dy palët duke ofruar argumente në mbështetje të pozicioneve të tyre.

Në mbledhje nuk u arrit asnjë marrëveshje për të caktuar një datë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Të dy udhëheqësit ranë dakord të vazhdojnë komunikimin me njëri-tjetrin.

Comments