Manchester United dhe Reali i Madridit nisin “luftën” me 52 milion euro për talentin e Sportingut të Lisbonës

254

 

f

Gelson Martins është talenti portugez i Sporting Lisbonës që është duke i çmendur skuadrat e mëdha.

I lindur në vitin 1995, ai deri vitin e shkuar ishte pjesë e ekipit B, por këtë vit ai ka 29 paraqitje dhe ka shënuar katër gola.

Ai ka kontratë deri në vitin 2021 pasi kishte rinovuar sezonin e shkuar.

Sipas Daily Star, Manchester United është shumë i interesuar për Martinsin.

Djajtë e kuq duhet të bëjnë me konkurrencën e Real Madridit, pasi Florentino Perez e do në skuadër.

Comments