Mister/ Një aeroplan i paidentifikuar zhduket në det, nuk dihet numri i pasagjerëve

98

Mister/ Një aeroplan i paidentifikuar zhduket në det, nuk dihet numri i pasagjerëve

Moebel THEMA

Një zyrtar nga departamenti i aviacionit civil në Myanmar, Azi, tha se një aeroplan i paidentifikuar është përplasur në det, në pjesën lindore të vendit, këtë të premte .

Autoritet thonë se po mundohen ta lokalizojnë dhe ta identifikojnë, shkruan  “Reuters”.

“E vetmja gjë qe mund tju them është se avioni nuk i përket linjave tona kombëtare”, thotë Tin Maung Ni.

Ai  saktëson se departamenti i aviacionit civil ishte njoftuar nga autoritetet lokale , të cilat thoshin së një avion kishte pësuar një përplasje fatale në det.

Sipas raporteve të pakonfirmuara përplasja mund të ketë ndodhur rreth orës 3 të mëngjesit.

Comments