“Monstra amerikane!” Ther gruan dhe telefonon kushërirën për të bërë seks derisa qelbet kufoma 

298

 

Moebel THEMA

Loyd-Dejohn1

Një akt i tmerrshëm ka qënë ai i 48-vjeçarit,  Lojd Dejon, “monstrës amerikane” që tronditi opinionin publik, pas bërjes publike të krimit të tij, të raportuar fillimisht nga media tvendase .

Ai sulmoi, goditi dhe më pas vrau gruan e tij. Por sikur të mos mjaftohet me këtë, ai ka fshehur fshehu trupin e saj në shtëpi përpara se të telefononte kushërirën 25-vjeçare për të kryer marrëdhënie me të.

Gjatë një zënke me bashkëshorten Kimberley ai ka humbur kontrollin dhe e qëlloi atë disa herë me thikë, deri sa e vrau.

Më pas fshehu kufomën e gruas dhe telefonoi të dashurën 25-vjeçare, me të cilën prej kohësh kishte një marrëdhënie të fshehtë, për të bërë seks pikërisht në shtëpinë ku ishte kryer krimi disa orë më parë.

Ajo ka shkuar në shtëpinë e tij për rreth një javë, deri sa arriti të ndiente një erë të keqe në shtëpi.

Dejon  u detyrua më pas të nxirrte kufomën nga shtëpia dhe ta varroste atë në kopsht, ku edhe u gjet më pas nga policia.

Të gjitha hetimet çuan në një fajtor të vetëm. Lord ka pranuar gjithçka që ka ndodhur ndërsa është shprehur se në veprimin e tij nuk ka pasur asnjë paramendim, pra nuk ishte vrasje me paramendim, por një shkarkim inati

Comments