Mos postoni foto të pushimeve në Facebook: Ja çfarë mund t’iu ndodh!

322

 

facebook-2

Nëse jeni me pushime atëherë bëni mirë të mos publikoni fotografi në Facebook . Kjo e bën më të lehtë për grabitësit të kuptojnë se brenda shtëpisë tuaj nuk ka njeri. Dhe për këtë ju mjafton të shikojnë Facebook-un.

I tillë është edhe rasti i një çifti të moshuarish në Itali, të cilët u nisën me pushime pa imagjinuar se dikush mund të futej në shtëpinë e tyre, duke u shkatërruar kështu pushimet e shumëpritura. Grabitësit pasi kishin parë foto të çiftit në Facebook, ishin bindur që në shtëpi s’kishte njeri dhe kishin vjedhur çdo gjë brenda saj.

Vjedhja siç raportohet nga Corriere Umbria ka ndodhur në rrethinat e Perugias.

Comments