Nis takimi Kurti – Vuçiq

140

Ka nisur takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë Veriore.

Pas takimeve biletarale me ndërmjetësuesit, raportohet se tani janë takuar Kurti dhe Vuçiq.

Takimet e para sot kanë nisur pas orë 10 të mëngjesit dhe nuk ka ndonjë orë se kur mbarojnë.

Zeëdhënesi për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Peter Stano, u ka thënë gazetarëve se para tyre do të flasë vetëm Kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, kur takimet të përfundojnë.

Sipas Stanos, negociatave të sotme mund t’u vijë fundit “vonë pasdite, ose në mbërmje.

Comments