Peticioni për rastin Dehari nesër para Komisionit të të Drejtave në Kuvend

100

Nesër do të bëhet shqyrtimi i Peticionit për rastin Dehari në Komisionin për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Koha.net transmeton se shqyrtimi do të bëhet nesër në ora 14:00, bën të ditur Kuvendi i Kosovës përmes faqes zyrtare.

23.774 qytetarë përmes këtij Peticioni kërkojnë zbardhjen e vdekjes së Astrit Deharit, aktivistit të Vetëvendosjes, në qendrën e paraburgimit në Prizren para një muaji.

Comments