Revista gjermane Focus: Edi Rama, reformatori dhe miku ynë në Ballkan

174

Revista prestigjoze gjermane Focus ka botuar një shkrim plot lëvdata për Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, njofton Klan Kosova.

“Edi Rama është refomator i mirë për Shqipërinë. Gjermania e konsideron dhe e sheh te ai një mik të mirë në Ballkan”.“Merkel dëshiron që Shqipëria të hyjë në BE sa më shpejt.  Ka besim të madh në Edi Ramën”.

“Gjithashtu edhe Amerika përkrah hapur Merkelin për Shqipërinë dhe Edi Ramën”, shkruan kjo revistë.

 

merkel

Comments