Rruga drejt Katarit e vështirë , po jo e pamundur !

138

Rruga është e gjatë për botërorin e Katarit 2022, edhe për arsye burokratike UEFA -FIFA për numrin e pjesëmarrëseve nga kontinenti plak Europa

Por Kombëtarja jonë sonte 🇦🇱⚽️, gjithmonë në frymë kolektive duhet ta përaballoj një Poloni të madhe e të frikshme në futboll me emra si Lewandovski , Piatek etj dhe me traditë prapa

Ne nuk guxojmë të jemi euforik , mungesa e Beratit ministrit tonë të mbrojtjes yllit tonë botëror na penalizon shumë po E.Hysaj me prapavin duhet ta japin 1000% se sekondat i duhen Lewandovskit me të ndëshkuar

Etriti është portier i madh ndonese tani rezervë te Torino , ekipi ynë duhet ta nervozoj kundërshtarin dhe ta godas në befasi me A.Brojen titullar

Moebel THEMA

Duhet të mundim Polonin mandej Andorren Anglinë e të shkojmë në play off ku nuk do ta kemi lehtë aspak nese ja arrijmë .

Edi Reja po del te jete me i zoti se De Biasi Shyqeri Rreli Neptun Bajko , Brigel etj dhe pikë kemi më së shumti në histori pa i marre në tavoline

Suksese Shqipëria jonë , uroj mos të pësojmë atake kardiake dhe zhgënjime
Shqipëria e para dhe e fundit dashuri 🇦🇱♥️⚽️

Erald Selca

Comments