Shkarkohet Ismet “Baba” nga posti i trajnerit të Prishtinës

318

FC Prishtina e ka shkarkuar nga detyra e trajnerit, Ismet Munishin. Skuadrën pritet ta drejtoj Debatik Curri deri në një vendim të ri.

“Faleminderit Ismet Munishi!
Bordi i FC Prishtinës ka vendosur që ta ndërpresë bashkëpunimin me trajnerin Ismet Munishi.
Një vendim i tillë ka ardhur për shkak të mos arritjes së rezultateve të dëshiruara në ndeshjet e fundit.
FC Prishtina e falëndëron përzemërsisht Munishin për punën e bërë në skuadër.
Skuadrën aktualisht do ta drejtojë trajneri Debatik Curri dhe ndihmësit e tjerë deri në një vendim të ri” thuhet në njoftimin e Prishtinës./Indeksonline/

Comments