Shqiptarët, protagonistët e Londrës, shkatërrojnë Chelsea-Video

199

Image result for Arsenal Chelsea
Ajo që dihet është se të paktën dy shqiptarë i janë gëzuar festës së madhe të Londrës midis Arsenal dhe Chelsea ndersa jashta fushes nuk dihet se sa shqiptare tjere mund te jene fascinuar nga kjo mbremje e magjishme transmeton Faktiditor.Skuadra e Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit shkatërroi skuadrën e Contes duke mbyllur gjithcka që në pjesën e parë.Cdo gjë më pas ishte vetëm një superioritet më shumë.Ishin tre gola nga Sanchez, Uollkot dhe Ozil që tronditën blutë e Londrës që e nisën mirë kampionatin ndërsa më pas cdo gjë nuk shkon sic mund ta kenë parashikuar, të paktën në një konkurencë të jashtëzakonshme.Aq më shumë kur skuadra e Pep Guardiolës tashë e vetme është arratisur pa asnjë humbje./Faktiditor/.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7uBLAIwxEfc

https://www.youtube.com/watch?v=F86J4jbif-4

Comments