Shyhrete Behluli shpreh ngushëllime për vdekjen e Hashim Shalës

202

Shumë vite me radhë, i ndjeri krijoi dhe kultivoi zhanrin e muzikës burimore folklorike, shkruan lajmi net.

Për vdekjen e tij kanë reaguar edhe fytyrat e njohura publike siç është këngëtarja, Shyhrete Behluli. Me anë të një postimi të publikuar në Instagram, Behluli shpreh ngushëllime për vdekjen e Hashimit.

“U prehsh në paqe Legjend”, është mbishkrimi që ia ka vënë fotos.

Ndryshe, Shala ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare, ndërsa lajmi është bërë i ditur nga miku i tij këngëtari Ismet Bogujevci përmes rrjetit social Facebook. /Lajmi.net/

Comments