Vdes nga COVID-19, ish-Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell

298

Ish-Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka vdekur sot si pasojë e komplikimeve nga COVID-19, shkruan ABCNews, transmeton Gazeta Express.

Powell ishte 84 vjeçar.

Moebel THEMA

“Ai ishte plotësisht i vaksinuar. Duam ta falenderojmë stafin mjekësor për trajtimin e tyre. Kemi humbur një burrë, prind, dhe amerikan të madh”, thuhet në një deklaratë të familjes.

Ai ishte Sekretar i shtetit gjatë presidencës së George W. Bush nga viti 2001 deri në vitin 2005.

Comments