VIDEO/ Arsenali fiton bindshëm ndaj Bournemouthit

108

VIDEO/ Arsenali fiton bindshëm ndaj Bournemouthit

Arsenali është rikthyer tek fitorja pas dy barazimeve në Premierligë.

Topçinjtë kanë mposhtur 3:1 në ‘Emirates Stadium’ skuadrën e Bournemouthit.

Alexis Sanchez me dy gola në minutat 12’ dhe 90’, dhe Theo Walcott me një gol në minutën e 53’, shënuan për fitoren e Arsenalit.

Për miqtë nga penalltia shënoi Wilson, në minutën e 23’.

Edhe pas kësaj fitore, Arsenali mbetet në vendin  e katërt me 28 pikë.


–=-=-===-=-=- by EuropeanFootball


/////////// by hqfootball2016

Comments