VIDEO/ Donald Trump voton në Nju Jork

251

VIDEO/ Donald Trump voton në Nju Jork

Kandidati republikan Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melanie Trump kanë votuar në Manhatan të Nju Jork për zgjedhjet presidenciale amerikane.

Miliarderi amerikan shoqërohej edhe nga vajza e tij Ivanka Trump dhe bashkëshorti Jared Kushner.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës votohet sot për të zgjedhur Presidentin e 45 amerikan.

Pritet një garë e fortë mes kandidatëve Donald Trump dhe Hillary Clinton.

Comments