Vuçiq: Kemi arritur marrëveshje, jam i lumtur për këtë

175

Pas përfundimit të takimit trilateral në Ohër, presidenti serb Aleksandër Vuciq ka thënë se është i lumtur që është arritur një marrëveshje.

Në një prononcim për mediat, Vuçiq tha se nuk ka nënshkruar asgjë.

“Ende flitet për personat e pagjetur, për disa konferenca të donatorëve, por kjo do të varet se si plani i implementimit do të përpunohet tutje. Edhe sonte pala shqitpare do të thekësojë se unë nuk kam nënshkruar asgjë. Kam theksuar faktin që të dyja palët kanë thënë se cilat janë linjat tona, vijat tona të kuqe përktëse që besoj se kemi bërë një hap më tutje.
Nuk besoj që ka qenë ndonjë ditë D, megjithatë ka qenë një ditë kogja e gjatë”, tha Vuciq

Tutje ai tha se në këto takime ka pasur biseda të qeta dhe konstruktive.

Comments