ZYRTARE, LeBron Xhejms Firmosi Me LA Lejkers!

279

Superylli LeBron Xhejms edhe zyrtarisht ka firmosur kontratën e shumëpritur me Los Anxheles Lejkersin për 4 vite.

Pasi u rikthye nga Majami dhe gjatë vitit 2016-të i solli titullin e parë pas plotë 52 viteve Klivlendit, LeBron për herë të dytë largohet nga “kavaliersat”, kësaj rradhe duke kaluar në rradhët e “lejkersave”.

Marrëveshja skuadrës nga Kalifornia i ka kushtuar 153.3 milion dollarë amerikan.

Comments