Tërmet në Maqedoninë e Veriut!

Një tërmet me intensitet prej 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Maqedoninë e Veriut. Tërmeti është regjistruar mes Kërçovës dhe Dibrës, raporton TV21. Dridhjet janë ndjerë në të gjithë pjesën perëndimore të Maqedonisë së…

Zjarri kaplon barakën në Tetovë, një i vdekur

Sot rreth orës 03:50 pas mesnate është përhapur zjarr në barakat e improvizuara afër Qendrës Sportive në Tetovë.Disa minuta më vonë në vendngjarje kanë arritur ekipet e zjarrfikësve, të cilët pas shuarjes së zjarrit kanë vërejtur një trup…

Ali Ahmeti mbledh Kryesinë e BDI

Kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, ka thirrur mbledhje të Kryesisë Qëndrore të partisë e cila do të mbahet sot, e premte 15 nëntor 2019, me fillim në ora 15:00 në selinë e BDI në Tetovë, transmeton Flaka Në mbledhje…

Prej sot, pajisjet dimërore të detyrueshme

Të gjithë drejtuesit e mjeteve tashmë duhet të jenë gati për sezonin dimëror. Sot nis edhe zyrtarisht sezoni dimëror që zgjat deri më 15 mars. Gjatë kësaj periudhe, drejtuesit duhet t’i kenë me vete pajisjet dimërore. “Apelojmë për…