Arrestohet në Shqipëri kosovari që kërkohej nga Zvicra

228

 

Një shtetas kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Zvicranën akuzën e vjedhjes me dhunë, është arrestuar ngapolicia kufitare e Morinës.

“Nga ana e shërbimeve të Policisë Kufitare Morinë, në hyrje u bë kapja dhe arrestimi prozivor, me qëllim ekstradimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar, M.J, 38 vjeç, banues në Prishtinë” njoftoipolicia. /albeu.com/

Comments