Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

245

Mbrëmë në zonën e Aerodromit, pranë një shkolle fillore, policët e stacionit policor të Aerodromiti kanë privuar nga liria N.N.(28) nga Shkupi, pasi rreth orës 17:30 në një barnatore, ka kërcënuar punonjësin dhe ka marrë para.

“Me të është zhvilluar bisedë zyrtare në stacionin policor dhe i janë gjetur paratë e sekuestruara nga krimi të cilat do t’i kthehet pronarit”, tha MPB.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të bëhet kallëzim penal për veprën penale “grabitje”.

Comments