Asgjësohen 2550 bimë kanabis në Lezhë, asnjë kultivues në pranga

439

asgjësohen 2550 bimë kanabis, nuk dihen poseduesit

 

Nga kontrolli i ushtruar nga Shërbimet e Policisë, për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike në Lezhë, u konstatuan dhe u asgjësuan në 20 parcela 2550 bimë të dyshuara Cannabis Sattiva.

Në fshatin Gërnac në Kurbin  u asgjësuan 550 bimë të kultivuara në 11 parcela.

Gjithashtu në fshatin Gjash, Kolsh në Lezhë u asgjësuan 2000 bimë narkotike të kultivuara në 9 parcelë.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Comments