Befasi në pjesën e parë në Ligën e Kampionëve-Video

428

Image result for champions ;league

Nëse Barcelona ka sulmin më të mirë në botë, kjo nuk do të thotë se njëri ndër repartet sic është mbrojtja ka të ngjarë të jetë më i keqi i mundshmi raporton Faktiditor.Mjafton cdo skuadër të ketë tre shanse goli, një ose dy gola i jep si të dojë .Kjo është një sinjal i keq dhe disavantazhi me Borusia Menhengladbah e vërteton këtë, të paktën pjesën e parë me golin e Hazard që dërgoi vendasit në qiell.Në anën tjetër mungesa e Messit është jashtëzakonisht e madhe.Askush tjetër nuk merr përgjegjësitë e tij, as Neymar që është hija e tij.Në po të njëjtin grup Celtic dhe Manchester City kanë dhuruar spektakël pjesën e parë me plot 4 gola të shënuar në një ndeshje të hapur.Rezultati mbetet 2: 2.Në anën tjetër Arsenal ka shënuar dy gola përmes Volkot për një rezultat të mirë dhe të rehatshëm për pjesën tjetër të mbetur të ndeshjes.Ludogorets dhe PSG kanë barazuar në pjesën e parë.
Në ndeshjet tjera Beshiktash ka rezultat pozitiv ndaj Dinamo Kiev me një gol të shënuar po aq sa Napoli me Benfika që është poashtu 1: 0 për vendasit.Atletiko Madrid ka shënuar ndaj Bayernit në fund të pjesës së parë përmes Carasko ndërsa FC Rostov ka rezultat 2 – 1 ndaj PSV Eindhoven./Faktiditor/.

 

Moebel THEMA

UEFA Champions League
Scores & Schedule
  1. First qualifying round
  2. Second qualifying round
  3. Third qualifying round
  4. First playoff round
  5. Week 1
  6. Week 2
  7. Week 3
  8. Week 4
  9. Week 5
  10. Week 6
Tuesday, September 27

København
4
FT

Club Brugge
0

Leicester City
1
FT

Porto
0
Wednesday, September 28

Ludogorets
1
Half-time

Paris SG
1

Celtic
2
Half-time

Man. City
2

Napoli
1
Half-time

Benfica
0

FC Rostov
2
Half-time

PSV Eindhoven
2

https://www.youtube.com/watch?v=BD7seUfLXGE

https://www.youtube.com/watch?v=GfC7uzl2LDI

https://www.youtube.com/watch?v=o1220KGPqW8

https://www.youtube.com/watch?v=cfvNt8keTp0

Comments