Breshëri mbulon Skenderajn (FOTO/VIDEO)

169

bresheri
Të reshura breshëri janë duke ndodhur në komunën e Skenderajt, shkruan lajmi.net
Në disa video të dërguara nga një lexues i lajmi.net, shihen kokrra të mëdha të reshjeve të dendura të breshrit. Ky intensitet ka zgjatur rreth 10 minuta.

Këtë javë është parashikuar mot me shi dhe vetëtima nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Edhe javën e kaluar në Kosovë pati reshje të mëdha të shiut, të cilat shkaktuan edhe vërshime.

Comments