Carlo Ancelotti do të kthehet në Real Madrid

329

Kanë kaluar 16 muaj prej kur Carlo Ancelotti e quajti qendrën stërvitore të Real Madridit, Valdebebas si “shtëpia ime”.

Por, trajneri italian do të kthehet në të me skuadrën e tij, Bayern Munich. Gjiganti bavarez do të ndeshet me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve.

Dhe, Ancelotti ma karrë leje nga “Los Blancos” që të shfrytëzojë hapësirën stërvitore një ditë pas ndeshjes, ka bërë të ditur e përditshmja sportive madrilene “Marca”, përcjell “Lajmi.net”.

Ancelotti preferon që skuadra e tij të mbetet në Madrid të mërkurën mbrëma dhe të stërvitet aty të nesërmen, para rikthimit në Gjermani.

Comments