Ceremonia – Rama premton: Do rrisim pagat e policëve, por jo më shumë se të mësuesve

121

Moebel THEMA

Në ceremoninë e rikonstruksionit të godinës së Ministrisë së Brendshme ministri Tahiri përsëriti kërkesën publike ndaj kryeministrit Rama për të parë mundësinë e rritjes së pagës së punonjësve të policisë.

Saimir Tahiri: “Të shihet me përparësi rritja e pagës për punonjësit e policisë”

Më pas erdhi dhe përgjigjja e kryeministrit:  Patjetër do të vazhdojmë të rrisim dhe rrogat e policisë, por të mos xhelozohen nëse do i rrisim më shumë pagat e mësuesve këtë herë.    

Ceremonia u zhvillua paraditen e sotme.

 

/Oranews.tv/

Comments