De Biasi me dy “përforcime” ndaj Izraelit, dy yje mbesin jashtë

99

Moebel THEMA

Shqipëria luan më 12 nëntor ndaj Izraelit, sfidë kjo e vlefshme për kualifikueset e “Rusi 2018”.

Trajneri De Biasi në këtë sfidë pritet të lërë jashtë listë Sokol Cikalleshin dhe Ergys Kaçen shkruan “Sport Ekspres”, e cila gjithashtu raporton për rikthimin e Gashit për këtë ndeshje.

Një tjetër element që pritet të jetë është lojtari i Lokomotivës së Zagrebit, Endri Çekiçi.

Lista e mundshme ndaj Izraelit:

Portierë: Etrit Berisha, Alban Hoxha, Thomas Strakosha.

Mbrojtës: Elseid Hysaj, Mërgim Mavraj, Ansi Agolli, Berat Gjimshiti, Arlind Ajeti, Naser Aliji, Frederik Veseli.

Mesfushorë: Andi Lila, Armir Abrashi, Taulant Xhaka, Ledian Memushaj, Burim Kukeli, Odise Roshi, Ermir.Lenjani, Shkëlzen Gashi, Jahmir Hyka, Eros Grezda,Endri Çekiçi, Migjen Basha.

Sulmues: Bekim Balaj, Azdren Llullaku, Rei Manaj.

sokol-cikalleshigettyimages-539400252_master

Comments