Dhjetë lojtarët më të paguar gjermanë, do të befasoheni me të parin (Foto)

149

Moebel THEMA

Kroos ka vazhduar kontratë me Real Madridin, por nënshkrimi i ri e ka bërë më të pasur.

Sipas medieve gjermane ai është lojtari gjerman që përfiton më së shumti para brenda një viti.Ai ka nënshkrua deri në vitin 2022 me Real Madrid, ndërsa me pagë dhe reklama ai merr 20 milionë euro në sezon.

Ai ndiqet nga Thomas Muller e Manuel Neuer që fitojnë nga 15 milionë.

Në listë bën pjesë edhe Bastian Schweinsteiger, i cili nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje me skuadrën e tij këtë kampionat.

Më poshtë i gjeni dhjetë lojtarët gjerman që paguhen më shumë brenda një viti.

Lista

Toni Kroos, 20 milionë euro

Kroos

Thomas Muller, 15 milionë euro

muller-uron-n-euml-gjuh-euml-n-shqipe-foto_hd.jpg

Manuel Neuer, 15 milionë euro

neuer

Bastian Schweinsteiger, 14 milionë euro

epa05446998 (FILE) A file photograph showing Manchester United's Bastian Schweinsteiger reacts during the English Premier League soccer match between Manchester United and West Ham United at Old Trafford, Manchester, Britain, 05 December 2015. Media reports on 29 July 2016 that German Bastian Schweinsteiger has become the latest victim of Jose Mourinho's 'clear-out at Manchester United. EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications *** Local Caption *** 52436388

Ilkay Gundogan, 13 milionë euro

Gundogan

Jerome Boateng, 12 milionë euro

kur-kthehet-boateng_hd.jpg

Matts Hummels, 12 milionë euro

Mats Hummels

Philipp Lahm, 11 milionë euro

4.lahm

Mesut Ozil, 10.4 milionë euro

ozil

Sami Khedira, 8 milionë euro

sami khedira

Comments