Doni të humbni peshë? Hapeni dritaren para gjumit

514

3820D63500000578-0-Sleeping_with_the_windows_open_could_be_an_effective_way_of_losi-a-49_1473434817994

Një profesoreshë e Universitetit të Oxford’it, ka shpikur një ide të re për të humbur peshë.

Ashley Grossman, doktoreshë dhe shkencëtare, ka thënë se nëse e mbani dritaren e dhomës tuaj të gjumit të hapur kur flini, mund digjni kalori dhe të humbni peshë, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

Ajo thotë se i ftohti bën që t’i digjni yndyrnat në trupin tuaj dhe kështu mund të humbni peshë më lehtë se sa kur stërmundoheni me dieta.

Comments