Durrës: Hetime tre të rinjve, kryen veprime të turpshme me turkun

326

Moebel THEMA

policia

 

 

 

 

 

 

 

 

Në Shqipëri ndodhin çudira! Tre të rinj, përkatësisht: M.K 17 vjeç; Xh.A. 17 vjeç dhe A.N. 14 vjeç po hetohen në gjendje të lirë nga policia e Durrësit.

Të tre shokët, banues në lagjen 13 të qytetit bregdetar, dyshohen se kanë kryer vepra të turpshme me një të ri turk.

Ka qenë vetë 17-vjeçari turk T.G i cili ka denoncuar në polici për rastin, që sipas dëshmisë ka ndodhur para dy muajsh.

Policia thotë se është njoftuar dhe Ambasada Turke në Tiranë.

Ndaj tre të rinjve rëndon akuza “Vepra të turpshme”. /tvklan.al

Comments