Dy të rinjë nga Kosova vdesin në aksident në Zvicër

321

Dy të rinj nga Kosova humbën jetën në aksidentin e rëndë që ndodhi dje në autostradën RD1206 Gjenevë – Sant Julien në qytezën Viry të Zvicrës. Vetura me të cilën po udhëtonin dy të rinjtë është përplasur me një kamionë.

Dy të rinjtë siç thuhet janë me origjinë nga Kosova dhe të moshave rreth 19 vjeç, transmeton presheva jonë, e cila raporton për aksidentin e rëndë. (INA)

Comments