E konfirmon Majlinda Kelmendi: Jam besimtare e devotshme e këtij besimi fetar

318

majlindaaaaa_1470602313-9477442

Moebel THEMA

Sportisja më e mirë shqiptare e të gjitha kohrave Majlinda Kelmendi, ka thënë në emisionin “Oxygen” që ajo sikurse gjyshja e saj është një besimtare e devotshme e besimit Islam përcjell GazetaBlic.

“Gjyshja ime është një besimtare sikurse une, edhe ajo çdo natë lexon kuran, dhe është lutur shumë për mua” tha kampionja aktuale Olimpike botërore Majlinda Kelmendi.

Po ashtu Majlinda Kelmendi në këtë emision argetues u pyet nga moderatori Besim Dina që a është në lidhje dashurie, sportistja nga Peja tha që nuk kam dëshire të flas për jetën private në publik./Gazetablic.com

Comments