FOTO/ Çfarë ndodhi në “Loro Boriçi” natën e ndeshjes, ja detaji që nuk e ka parë askush 

216

 

1472675421_mar1

Në ndeshjen miqësore Shqipëri-Marok që inauguroi impiantin e ri të stadiumit “Loro Boriçi” u re mungesa e tifozëve që preferuan të mos ishin të shumtë në këtë sfidë. Sipas një përllogaritje  sifon ndaj Marokut e ndoqën nga shkallët e stadiumit rreth 10 mijë tifoz ndërkohë impianti i ri ka rreth 16 mijë vende.

Edhe pse hyrja për këtë ndeshje ishte falas shumë qytetar shkodran përtuan që të shkonin brenda në stadium por  e ndoqën ndeshjen nga ballkonet e shtëpive të tyre që ndodhen shuam pranë tribunave.

Sipas foto të siguruara nga “procesi sportiv” shihet qartë numri i lartë i tifozëve dhe i qytetarëve që qëndrojnë në ballkone për të shijuar ndeshjen në ajrin e freskët të mbrëmjes.

Ndeshja miqësore-Shqipëri-Marok u mbyll në barazim pa gola.

14199552_1203956572999138_313133664968122927_n

14184469_1203956552999140_7755723927350154999_n

14199742_1203956546332474_1036303551742520933_n

14212085_1203956519665810_3953704875973618042_n

14184521_1203956506332478_2837805462127393930_n

Comments