FOTO/ Itali, arrestohet rumunia dhe shqiptari, që nga burgu kontrollonte prostitucionin e të miturave

455

Prostituzione prostitute prostituta

Mediat italiane kanë njoftuar arrestimin e dy trafikantëve të prostitutave, kryesisht minorene nga Lindja dhe njeri prej tyre është shqiptari Besnik Metushi, 28 vjeç. Të dy ata konsiderohen përgjegjës për “xhiron”, citon Syri.net.

metuschi_BesnikBesnik Metushi, 28 vjeç, që mbahet në burg, është një nga autorët, që sëbashku me Lorenc e Florind Marinin ( të ekstraduar së fundmi në Itali), vranë një polic gjatë një grabitjeje në janar të 2013-ës.

Gruaja është Corina Elena Vasilas, 35- vjeçe, me origjinë nga Rumania, banuese në Torino.

Gjatë hetimeve që nisën për vdekjen e policit Hugh Canozzi, janë parë të ardhurat e konsiderueshme të krijuara nga dy vëllezërit dhe gruaja rumune. Ishte gruaja që rekrutonte të rejat nga Europa Lindore dhe Metushi që i kontrollonte./Syri.net

Comments