FOTO/ Pasojat shkatërrimtare të tërmeteve në Itali

191

FOTO/ Pasojat shkatërrimtare të tërmeteve në Itali

Dy tërmete të forta që brenda pak orëve goditën Italinë Qendrore, kanë shkatërruar frikë, panik dhe ankth në mesin e popullatës.

Epiqendra e tërmeteve ka qenë në Marche, në provincën Macerata.

Dridhjet janë ndjerë fuqishëm në ketë zone, duke sjellë shkatërrime të ndërtesave.

Tërmeti i parë me një magnitudë 5.4 u regjistrua në orën 19.10, ndërsa i dyti edhe më i fortë, 5.9 ballë, goditi në 21:18.

 

Comments