FOTO/ Sëmundja e rëndë godet gruan e sulmuesit të famshëm 

527

 

zarate

Një lajm i tmerrshëm vjen nga Natalie Weber, gruaja e futbollistit të Fiorentinës, Mauro Zarate.

Ajo po lufton kundër kancerit në gji dhe i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në Argjentinë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Natalie, gjatë një interviste për revistën argjentinase “Primicias Ya”.

“Më shtë dashur të operohem për të hequr një tumor nga gjoksi i majtë”, ka thënë gruaja e ish sulmuesit të Lacios dhe Interit.

“Operacioni u zhvillua të enjten e shkuar, tha Natalie për median argjentinase, tani ndihem më mirë. Tanimë, duhen kontrolle të tjera para se të nisem për në Itali”. /Syri.net/

1959001_aa.jpg.pagespeed.ce.CfEvBXGQYV

Mauro Zarate dhe bashkëshortja e tij Natalie Weber

Mauro_Zárate_with_West_Ham_in_July_2015

Zarate duke luajtur për West Ham, në korrik 2015

FLORENCE, ITALY - MARCH 13: Mauro Zarate of ACF Fiorentina celebrates after scoring a goal during the Serie A match between ACF Fiorentina and Hellas Verona FC at Stadio Artemio Franchi on March 13, 2016 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

13 Mars 2016, Zarate duke festuar pas një goli të shënuar në ndeshjen Fiorentina – Hellas Verona, në stadiumin “Artemio Franchi”, Firence

 

Mauro-Zarate

Festimi karakteristik i Zarate, pas një goli të shënuar me fanellën e Interit

Zarate

Zarate duke luajtur për Lacion

Comments