FOTO/ Shpërthim masiv në Barcelonë, 1 i vdekur 15 të plagosur

255

 

CsoRQn9WgAAzudY

Një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur në një shpërthim “të madh” në një bllok apartamentesh në Barcelonë, Spanjë, raporton “The Independent”

Shpërthimi shkatërroi banesën e katit të dytë të një ndërtese banimi në “Premia de Mar”, një vendpushim bregdetar i cili ndodhet  në lindje te kryeqytetit katalanas.

“Shpërthimi ka ndodhur në 8.2 dhe të prekur 15 persona, 14 prej të cilëve jënë plagosur dhe një humbi jetën”, tha Një zëdhënës i shërbimeve emergjente.

Dy nga të plagosurit besohet të jetë në një gjendje të rëndë.

Të gjitha blloqet e ndërtesa aty afër janë evakuuar.

Aktualisht është e paqartë se çfarë e shkaktoi shpërthimin.

View image on TwitterView image on Twitter

Comments