I sëmuri mendor gjuan me armë drejt policëve, vdes efektivi i FNSH-së

239

Moebel THEMA

 

Një ngjarje e rëndë është duke ndodhur në Torovicë.

David Qosja është mbyllur brenda banesës së tij, nga dhe po ‘lufton’ me forcat e policisë.

 Policia bën me dije se ky person vuan nga probleme mendore. Policia është duke neutralizuar situatën, ndërkohe që sëmuri mendor gjuan me armë në drejtim të tyre.

Personi i armatosur është mbyllur brenda banesës. Një efektiv i FNSH është plagosur dhe është dërguar drejt Tiranës ku ka nderruar jetë.

Comments