Ja ku mund ta gjeni Dua Lipa për 2 muaj (FOTO)

472

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka treguar se do të bëjë turneun e saj gjatë muajve Tetor-Nëntor ku do performojë në shtete të ndryshme të botës.

Sapo ka publikuar hitin e saj ‘New Rules’ që ka marrë miliona klikime në pak ditë, dhe do vazhdojë ta promovojë në turneun ‘The self-titled.’

Në një postim në Instagram, ajo ka paralajmëruar ndjekësit se ku mund ta gjejnë gjatë dy muajve.

5 tetor – Brighton Dome
6 tetor – Bournemouth O2 Academy
8 tetor – Leeds O2 Academy
10 tetor – Manchester Academy
11 tetor – Glasgow O2 Academy
13 tetor – Newcastle O2 Academy
14 tetor – Birmingham O2 Academy
17 tetor – Paris Yoyo
19 tetor – Munich Backstage Werk
20 tetor – Frankfurt Batschkapp
21 tetor – Esch Alzette Rockhal
24 tetor – Cologne Live Music Hall
25 tetor – Berlin Astra
27 tetor – Hamburg Docks
29 tetor – Oslo Rockefeller
30 tetor – Stockholm Munchenbrygerriet
1 nëntor – Copenhagen Amager Bio
3 nëntor – Antwerp Lotto Arena
5 nëntor – Amsterdam Afas Live
6 nëntor – London Brixton O2 Academy

Comments