Juventus fiton me fat dhe vështirësi – Video

256

Image result for Lyon Juventus
Lyon i kishte të gjitha mundësitë për t’a mposhtur Juventusin por fati iu kthye kundër sidomos kur nuk shfrytëzon shansin e artë që është penaltia njofton Faktiditor.Ishte Alexandre Lacazette që nuk e shfrytëzoi këtë dhe po aq më tepër ishte skuadra e tij që nuk shfrytëzoi mungesën numerike të Juves kur Mario Lemina u ndëshkua me karton të kuq.Ishte Cuadrado ai që shënoi për skuadrën nga Torino duke e dërguar në kuotën e shtatë pikëve Juventusin po aq sa ka edhe Sevilla që mundi Dinamon e Zagrebit që akoma nuk ka shijuar dot një fitore në këtë eveniment të madh të futbollit evropian./Faktiditor/.

https://www.youtube.com/watch?v=7_Y_0aH1D2g

https://www.youtube.com/watch?v=94cBvVx7av4

Comments