Ka përfunduar aventura për Qëndrim Gurin në Lojërat Olimpike

234

Përfundon aventura për Qëndrim Gurin në ‘Rio 2016’ (Foto)

Sportisti kosovarë, Qëndrim Guri, i cili garoi në çiklizëm në garën në 250 kilometra në Lojërat Olimpike, nuk ka arritur që ta përfundojë garën.

Guri bëhet sportisti i dytë i Kosovës që përfundon aventurën në Rio 2016, pas Urata Ramës.

Vendin e parë në çiklizëm e zuri Greg Van Avermaet, i ndjekur nga Jakob Fuglsang dhe në vendin e tretë Rafal Majka. /Express/

Comments