Këngëtari turk Tarkan flet për herë të parë për grushtin e shtetit 

287

 

57c8295faf94c (3)

Këngëtari i famshëm turk, Tarkan ka dhuruar një performancë të mahnitshme në koncertin e tij në Harbiye Açıkhava të Stambollit mbrëmjen e djeshme

Këngëtari gjithashtu përshtypjen e tij për tentativën për grusht shteti në 15 korrik e shprehu për herë të parë në këtë koncert.

Ai tha se shoqëria kaloi një vështirësi të madhe dhe për këtë arsye i uroi të shkuara tërë vendit.

“Dalja zot e vendit nga populli më emocionoi dhe më lumturoi aq shumë. Unë jam krenar me vendin tim” tha këngëtari i mirënjohur turk në mbarë botën, Tarkan./TRT

Comments