Kërkohet drejtësi për Astritin me fotografi gjigande

125

2122-780x439

Më 28 Nëntor, në Ditën e Flamurit në orët e paradites, në një prej mureve të ndërtesave në qendër të Prishtinës, përkatësisht te sheshi ‘Zahir Pajaziti’, është shfaqur një fotografi gjigande me portretin e aktivistit të ndjerë të Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

Portreti i Deharit përcillet nga shënimi: Drejtësi për Astritin, dhe është i realizuar me dy ngjyrat e flamurit kombëtar, kuq e zi.

 

Comments