Kinezët kompletojnë ndërtimin e urës më të lartë në botë (FOTO)

307

Moebel THEMA

ura2

Inxhinierët kinezë kanë kompletuar ndërtimin e urës që lidhë dy bjeshkë të këtij vendi, e cila tash është më e larta në botë, shkruan DailyMail.

Ura e Beipanjiang është e lartë 565 metra, kurse bashkon provincat Yunnan dhe Guizhou.

Ndërtimi i saj ka marrë kohë afro tre vjet, kurse ka kushtuar 88 milionë funta, transmeton Klan Kosova.
uraura1 ura3

Comments