Liga e Kampionëve rikthehet sot me tetë ndeshje

244

Faza e grupeve të Ligës së Kampionëve nis sonte me tetë ndeshje.

Kompeticioni më prestigjioz në futbollin evropian, Liga e Kampionëve, nis sonte me grupet A, B, C dhe D.

Dueli kryesor i mbrëmjes do të zhvillohet në kryeqytetin francez Paris, aty ku PSG është nikoqir i Arsenalit.

Barcelona që bën pjesë në Grupin C, e pret Celticun, ndërsa Manchester City ndeshet me Borussia Monchengldbach.

Kujtojmë se të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 20:45.

Grupi A

20:45 Basel – Ludogorets

20:45 PSG – Arsenal

Grupi B

20:45 Benfica – Besiktas

20:45 Dynamo Kiev – Napoli

Grupi C

20:45 Barcelona – Celtic

20:45 Manchester City – B. M’Gladbach.

Grupi D

20:45 Bayern Munich – Rostov

20:45 PSV – Atletico Madrid

Comments