Manchester United bën një blerje të rëndësishme

184

Manchester United bën një blerje të rëndësishme

Manchester United do të nënshkruajë një kontratë me agjentin e zbuluesve të talenteve Roland Janssen, sipas medias belge “Het Belang Van Limburg”.

Janssen, i cili solli Kevin De Bruyne dhe Thibaut Courtois te Genk, do të përzgjedhë për United, talentet në Belgjikë.

Me ardhjen e Mourinho-s, Kevin De Bruyne u shit te Wolfsburg-u për 18 milion paund para se të transferohej te Man City një vit më vonë për 55 milion euro. /Syri.net/

Comments