Maqedoni/ Aksioni guerilas: “Burg për familjen”

138

Manifesti “Pitijada” në Veles nuk ka kaluar pa zhurmë.

Aktivistët e një aksioni gueril nga qyteti i Velesit kanë shpalosur në një ndërtesë të lartë një pankartë me përmasa gjigande ku shkruhej “Burg për familjen”.

Moebel THEMA

Mendohet se pankarta u është drejtuar funksionarëve në pushtet, të cilët mbrëmë kanë qenë të pranishëm në manifestimin “Pitijada” në Veles.

Pjesëtarë të pushtetit janë të përfshirë në të ashtuquajturat “bomba të opozitës”, ku flitet për keqpërdorimet e pozitave shtetërorë.

Bazuar në të njëjtat Prokuroria Speciale Publike ka nisur disa lëndë, ku si të dyshuar janë ish kryeministri Nikolla Gruevski dhe kushëriri i tij Sasho Mijallkov, ish-drejtor i DSK-së.

Comments