Mediat serbe gozhdojnë Vuçiçin, ja çfarë shkruajnë për takimin Rama-Vuçiç (Foto)

132
Mediat serbe gozhdojnë Vuçiçin, ja çfarë shkruajnë për takimin Rama-Vuçiç (Foto)

Moebel THEMA

Mediat serbe i kanë dhënë një vëmendje të madhe takimit mes Kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe atij serb Vuçiç. Gjatë intervistës që iu bë dy kryeministrave në një sallë të madhe, duket se Rama e ka vënë në siklet Kryeministrin serb, pasi ka thënë se Serbia bën mirë ta njohë Kosovën dhe ka theksuar se Trepça në fakt i përket Kosovës.

Mediat serbe kanë qenë tërësisht ironike dhe kritike ndaj Vuçiç, duke thënë se Vuçiç tashmë quhet mik i shqiptarëve. “B92”, e ironizoi fjalën e Kryeministrit serb duke shkruar, “Ata thonë se budallai Vuçiç do të fitojë Presidencialet”.

Ndërkohë “Blic” u bën jehonë fjalëve të Edi Ramës në Serbi ku thotë, se do të jetë shumë më mirë për Serbinë nëse ajo e njeh Kosovën.

Fotot e mëposhtme tregojnë disa nga momentet më pikante gjatë intervistës së dy kryeministrave, ku ka pasur raste edhe të sikletshme mes tyre.

rama-vucic-1
rama-vucic (1)
rama-vucic
Comments