Meta drekë me ambasadoren gjermane, ja cfarë u diskutua

322

fsfewwe

Ambasdorja e sapodekretuar e Gjermanisë në Shqipëri ka pasur sot një dreke pune me Ilir Metën sot në hotel Rogner. Nuk dihet ende se ccfarë ëshët diskutuar mes Metës dhe znj. Susanne Schütz.

20160713_Botschafterin_Susanne_Schtz

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka folur për mediat pas një dreke pune që pati me ambasdoren e re të Gjermanisë të akredituar në vendin tonë. Ai tha se folëm për miratimin e ligjeve të vetingut dhe reformën në drejtësi. Meta nuk pranoi të jepte afate kur u pyet nga mediat se kur do të mblidhet parlamenti për miratimin e ligjeve të vetingut. Jemi në diskutime, tha ai, asgjë nuk është vendosur, por deri më 11 gusht deputetët të jenë të qetë dhe të vazhdojnë pushimet.

Sakaq direkt pas drekës me znj. Susanne Schütz, Meta iu drejtua Kryesisë së Kuvendit, aty ku po e pret në takim ambasdori amerikan, Donald Lu.

Comments