Milaim Zeka: Daut Haradinaj deputeti me logjikën më të shëndosh dhe më të kthjellët

176

Moebel THEMA

Shkruan: Milaim Zeka

”Me u pas ndjeke logjika e Daut Haradinajt…

Asnje lider, as deputet i opozites, jo vetem sot, po qysh se po debatohet per demarkacionin, nuk ka pas logjike ma te kthjellet, dhe me bindese, se sa deputeti, Daut Haradinaj.

Ai ka ndjekur logjiken dhe metoden perendimore, qe eshte lobimi permes bindjes, jo detyrimit. Ai nuk e ka sha askend, e mese paku ata qe kane menduar ndryshe prej tije.

Do deputet qe po gervallen, e besa edhe po shajne, jo vetem, po edhe po kercenojne, per trimeri, Dautit nuk i vijne as te e majta. Mirepo Dauti e ka kuptuar, se me pas kane per dhune e kercenime, na kish trembe Milloshevici.

Mire ashte mu mundu e me binde dikend me mendu sikur ti, edhe me ba sikur ti: po ju me sharje, jo me dhune…

Dauti, ka punu forte me deputete te pozites, per mos me punu. Keshtu ashte dashte me vepru edhe ata te VV.

Bojkotimi i sotem i qytetareve te Kosoves ne demostraten e thirrur nga VV, mos mendoni qe eshte perkrahje ndaj qeverise. Perkundrazi. Po ky eshte distancimi me civilizues qe i eshte bere ndonjehere nje partie, e cila ne vitin 2016, po don me na sjelle Shqiperine e vitit 1997.

97 e bene ne Tirane serboruset, permes Sali Berishes, ndersa ketu po duan ta bejne lluge permes atyre qe nuk dine se: cka eshte shteti? Cka jane institucionet? Cka eshte policia? Cka eshte vota e popullit? Cka eshte Parlamenti?

I kam pas thene nje lideri te nje partie politike, ne zgjedhjet e kaluara, parti e cila ishte ne parlament, se nese do hynte partia e tije edhe kesaj radhe, une bagla te kalit do haja.

Nese VV nuk e ndryshon strategjin e Boshko Buhave te saj rrugac, ju garantoj se ne zgjedhjet qe vijne, as ne parlament nuk do te hyjne.

Une jam per rrezimin e qeverise, ama pa dhune, po me bindje! Kaq…”.

Comments